Dokumentowanie Systemu Zarządzania Jakością

Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli kierownictwa (pełnomocników),właścicieli procesów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką dokumentowania systemu zarządzania jakością ISO 9001.

W normie PN EN ISO 9001:2009 nie jest zapisane,że dokumentacja musi być bardzo rozbudowana . Tylko niewłaściwie wdrożone ISO 9001 przeszkadza w rozwoju firmy. Największe niebezpieczeństwo to nieprzemyślane procedury, często skopiowane z internetu czy zaprzyjaźnionej firmy, zbyt duża liczba dokumentów, pracownicy negatywnie nastawieni do nowego standardu pracy.

Szkolenie ma charakter praktyczny, umożliwi zrozumienie roli dokumentacji w systemie, uzyskanie odpowiedzi na pytania np. takie jak:

  • ile stron powinna mieć księga jakości,
  • jaki może być nośnik dokumentacji,
  • jaki może być status dokumentacji,
  • jak dokumentację odszczuplić.

Będziemy się starali przekonać Państwa, że ISO nie równa się biurokracji , przestrzec przed typowymi paradygmatami zarówno konsultantów jak i audytorów zewnętrznych.

Należy mieć świadomość, że system zarządzania jakością jest systemem Państwa firmy a nie konsultanta czy jednostki certyfikującej i że powinien być dopasowany do specyfiki , charakteru organizacji a nie odwrotnie.

Program zajęć obejmuje wykłady, ćwiczenia, i wymianę doświadczeń.

Miejsce: Wrocław, Powstańców Śląskich 5 lub siedziba Klienta (szkolenia zamknięte)

STUDENCI -cena promocyjna

Koszt szkolenia obejmuje: materiały szkoleniowe, certyfikat.

Kontakt:
JOANNA GÓRSKA
Telefon: (71) 361-37-18
Telefon/Faks: (71) 361-12-38
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.kom.: 696-069-516