Wrzesień 2018

Po wakacjach TUVPOL rozpoczął intensywną działalność.

Pierwszy kurs dla diagnostów odbył się w dniach 3-15 września.

* * *

Pierwszym spotkaniem powakacyjnym były nagrody Autoexperta.
Uroczystość odbyła się we Wrocławiu 20 września. W przemówieniu powitalnym Przewodniczący Kapituły, prof. Piotr Wrzecioniarz mówił o innowacjach i elektromobilności w przemyśle motoryzacyjnym, a następnie wręczył główne nagrody. Szczegóły na stronie autoEXPERT.

* * *

Kolejnym dużym wydarzeniem byl Polski Kongres Drogowy, który zgromadził jednostki naukowe, samorządowców oraz firmy zaangażowane w budowę polskich dróg.
Po otwarciu kongresu przez przedstawicieli władz centralnych i lokalnych oraz wręczeniu nagród specjalnych dla zasłużonych w budowaniu krajowej infrastruktury drogowej obrady rozpoczęto sesją pt. "Drogi przyszłości".
Pierwszy wystąpił prof. Leszek Rafalski, dyrektor IBDiM, przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych, który podzielił się informacjami z kongresu drogownictwa niedawno zakończonego w Wiedniu.
Drugi wykład inauguracyjny wygłosił prof. Piotr Wrzecioniarz, który mówił o transporcie przyszłości, a konkretnie o rewolucji związanej z wprowadzeniem autonomii ruchu, elektromobilności oraz car sharing-u. Profesor powoływał się na własne doświadczenia z Wrocławia i okolic, związane z badaniem osobowych pojazdów elektrycznych, funkcjonującą od ubiegłego roku flotą autobusów elektrycznych w Środzie Śląskiej oraz pracami prowadzonymi na PWr nad autonomią ruchu i innymi pojazdami elektrycznymi. Ponadto przedstawił firmy produkujące we Wrocławiu motocykle i skutery elektryczne, a także, od niedawna, deski z napędem elektrycznym.
Wystąpienie profesora wzbudziło duże zainteresowanie gdyż Wrocław i Dolny Śląsk niewątpliwie wyprzedzają resztę Polski w zakresie elektromobilności. Profesorowie z innych ośrodków mają dopiero w planie, z władzami lokalnymi innych miejscowości w kraju, wprowadzić rozwiązania, które we Wrocławiu są już wdrożone i prowadzony jest ich intensywny monitoring. Jeśli dodać do tego nowo budowaną, największą w Europie fabrykę baterii firmy LG, obraz przewagi konkurencyjnej naszego regionu nad reszta kraju staje się widoczny. Warto jeszcze wspomnieć o imprezie SmartMoto Challenge Wrocław 2018, która odbyła się w sierpniu br.
Po swoim wystąpieniu prof. Wrzecioniarz został oficjalnie zaproszony ze swoim wykładem do państw sąsiadujących z Polską.

* * *

Ostatnią imprezą we wrześniu były obrady Komisji Drogownictwa Miejskiego, zorganizowanej przez NOT, a w szczególności SITK (Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji).
Obrady dotyczyły budowy dróg miejskich w przyszłości. Referat programowy wygłosił prof. Piotr Wrzecioniarz, który mówił o obowiązkach samorządowców i zarządców dróg przy realizacji zadań "ustawy o elektomobilności i paliwach alternatywnych".
Profesor mówił jak zwykle o elektomobilności, ale największe zainteresowanie uczestników obrad wywołała część poświęcona miejskim pojazdom testowanym w kilku ośrodkach, które w przyszłości mają zastąpić helikoptery. Chodzi o tzw. latające taksówki, pokazywane zarówno przez firmy europejskie, amerykańskie jak i z dalekiego wschodu.

Działalność

Dział Szkoleń

W dążeniu do zaspokajania potrzeb różnych klientów TVVPOL poszerzył swoją ofertę .

 • Szkolimy personel instytucji, firm, osoby prywatne, studentów w pełnym zakresie systemów zarządzania.
 • Jesteśmy współorganizatorami studiów podyplomowych na prestiżowych uczelniach w Polsce.
 • Realizujemy szkolenia biznesowe.
 • Prowadzimy szkolenia techniczne dla kandydatów na diagnostów samochodowych oraz rzeczoznawców,
 • szkolenia doskonalące dla pracowników SKP, ogólnopolskie konferencje branżowe,
 • szkolenia dla studentów z wysokimi zniżkami.

Departament Badań Technicznych Pojazdów

 Cykliczne szkolenia w kraju i zagranicą zapewniają stały dopływ najnowszej wiedzy.

 • Doradzamy przy budowie Stacji Kontroli Pojazdów, a w szczególności przy projektowaniu i organizacji.
 • Autoryzujemy Stacje Kontroli Pojazdów
 • Prowadzimy weryfikację SKP .
 • Wykonujemy badania pojazdów zgodnie z europejskimi wymogami przyczyniając się do tego, że Polska obecnie ma statystyki obowiązujące w Unii Europejskiej. Pracownicy tych stacji podlegają ciągłym szkoleniom w ośrodkach szkoleniowych TVVPOL-u w całym kraju.
 • Instalujemy programy umożliwiające komputerową ewidencję badań technicznych pojazdów i ich identyfikację. Program "Batech" jest sukcesywnie modyfikowany. Obecnie służy do prowadzenia ewidencji badań technicznych pojazdów, opracowania dokumentacji dla klientów, gromadzenia informacji o wykrytych usterkach w badanych pojazdach, uzyskiwania niezbędnych danych technicznych oraz wystawiania faktur. Dodatkowo został opracowany nowy program komputerowy "TVVPOL dla Wydziału Komunikacji" służący do przyjmowania i analizy informacji pochodzących ze Stacji Kontroli Pojazdów. W tym obszarze współpraca obejmuje ponad 60 jednostek organizacyjnych i około 200 osób.
 • Oferujemy program do generowania danych i przesyłania ich do CEPIK.

Departament Techniczny

TVVPOL prowadzi działalność w zakresie rzeczoznawstwa samochodowego.W grupie naszych współpracowników są wykwalifikowani inżynierowie z wieloletnią praktyką zawodową , w tym także biegli sądowi z zakresu rzeczoznawstwa, a także pracownicy nauki.
Poprzez naszych pracowników i współpracowników promujemy i wdrażamy nowoczesne usługi rzeczoznawcze. Nasi rzeczoznawcy posiadają szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną, bazując na wieloletnich doświadczeniach oraz zdobywaną na kursach i szkoleniach w obszarze motoryzacji. TVVPOL oferuje również usługi w zakresie
certyfikacji produktów. Pomagamy firmom uzyskać odpowiednie zaświadczenia, świadectwa lub certyfikaty, które umożliwiają lub ułatwiają export produktów na wszystkie rynki państw Unii Europejskiej, a także tam gdzie europejskie certyfikaty są znane, honorowane i uważane za prestiżowe.

TVVPOL pomaga m.in uzyskać certyfikaty wyrobu, znaki na zgodność z dyrektywami Unii Europejskiej , znaki GS i CE.

Europejskie Centrum Certyfikacji Rzeczoznawców i Specjalistów Techniki Samochodowej

 • Certyfikujemy Rzeczoznawców Samochodowych a uzyskane certyfikaty kompetencji umożliwiają wpis na listę rzeczoznawców samochodowych Ministerstwa Infrastruktury.
 • Wykonujemy opinie techniczne z zakresu rzeczoznawstwa samochodowego i maszynowego z wykorzystaniem nowoczesnych systemów eksperckich, w tym wyceny wartości, kosztorysy napraw,opinie z zakresu ruchu drogowego, rekonstrukcje wypadków i zdarzeń drogowych,arbitraż, ekspertyzy sądowe i inne.

Dlaczego warto z nami pracować ?

Nasze atuty

 • Wieloletnie doświadczenie i obecność na rynku.
 • Uznana marka firmy.
 • Wybitni eksperci i trenerzy w swojej branży.
 • Wysoka jakość usług.
 • Konkurencyjna cena.
 • Partnerzy współpracujący.
 • Dogodna lokalizacja firmy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY PAŃSTWA DO WSPÓŁPRACY