Nowe szkolenia dla diagnostów - cz. 2

Dnia 13.04.2019 w salonie Nissana odbyło się pierwsze szkolenie w zakresie badań technicznych pojazdów elektrycznych.
P
rzypominamy, że Nissan jest aktualnie światowym liderem sprzedaży średniej wielkości osobowych samochodów elektrycznych. Model Nissan Leaf jest najczęściej kupowanym pojazdem m.in. u lidera zakupów tj. w Norwegii. Podobnie jest w innych państwach Europy, w tym np. w Wielkiej Brytanii.

Podczas części teoretycznej szkolenia omówione zostały 20-letnie doświadczenia Nissana w tym zakresie. Scharakteryzowano ten samochód (Leaf),  a także inne obecne na współczesnym rynku. Przedstawione także zostały prototypowe pojazdy, które wejdą do produkcji w roku 2020.
Jeszcze raz we Wrocławiu został wytyczony kierunek rozwoju elektromobilności w Polsce.

Podczas szkolenia przedstawiona została procedura badania wszelkiego typu pojazdów elektrycznych na stacjach kontroli.
Frapująca była część praktyczna, która umożliwiła poznanie tajników najlepszych pojazdów elektrycznych.

Uprzejmie informujemy, że po świętach wielkanocnych prof. Piotr Wrzecioniarz w audycji radiowej naświetli kierunki rozwoju elektromobilności w Polsce, Europie i na świecie.

Poniżej kilka fotografii z tego szkolenia.

Nowe szkolenia dla diagnostów

TUVPOL rozpoczyna cykl nowych szkoleń dla wszystkich zainteresowanych diagnostyką samochodową.
Szkolenia dotyczyć będą najbardziej aktualnych zagadnień związanych z badaniami technicznymi pojazdów.

Po przeprowadzeniu ankiety w środowisku diagnostów ustalono ranking tematów szkoleń. W pierwszej kolejności przeprowadzono szkolenie z zakresu badań pojazdów hybrydowych. Szkolenie odbyło się przy udziale firmy TOYOTA, która jak wiadomo, w roku 1997 rozpoczęła erę tych pojazdów modelem Prius.
Pierwsze szkolenie odbyło się w autoryzowanej stacji obsługi Toyota Dobrygowski w Długołęce pod Wrocławiem. Przy okazji informujemy, że serwis ten był dwukrotnie uznany za najlepszy serwis w Polsce w roku 2017 i 2018.

Szkolenie prowadzili najlepsi eksperci od elektromobilności w kraju. Na zakończenie uczestnicy otrzymali dyplomy Tuvpol.

Przewiduje się powtórzenie szkolenia, stosownie do potrzeb zgłaszanych przez diagnostów.
Poniżej prezentujemy kilka zdjęć.