Pozostałe szkolenia

1. Dokumentowanie Systemu Zarządzania Jakością

Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli kierownictwa (pełnomocników),właścicieli procesów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką dokumentowania systemu zarządzania jakością ISO 9001. W normie PN EN ISO 9001:2009 nie jest zapisane,że dokumentacja musi być bardzo rozbudowana. Tylko niewłaściwie wdrożone ISO 9001 przeszkadza w rozwoju firmy. Największe niebezpieczeństwo to nieprzemyślane procedury, często skopiowane z internetu czy zaprzyjaźnionej firmy, zbyt duża liczba dokumentów, pracownicy negatywnie nastawieni do nowego standardu pracy.

2. Praktyki 5S w przedsiębiorstwach, instytucjach czyli jak zadbać o porządek i właściwe gospodarowanie

Częstą przyczyną niezgodności (wad produktów, awarii maszyn, opóźnień, spadku wydajności, a nawet wypadków przy pracy) jest niewłaściwa organizacja pracy. Przejawia się ona m.in. nadmierną ilością różnego rodzaju przedmiotów znajdujących się na stanowisku pracy oraz ich niewłaściwym rozmieszczeniem, czasami wręcz bałaganem panującym w miejscu pracy.

3. Szkolenie podstawowe dla pracowników produkcyjnych Z ISO/TS 16949

Szkolenie skierowane jest do pracowników szczebla produkcyjnego branży motoryzacyjnej , dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego. Jest to szkolenie zamknięte-przeprowadzone w organizacji Klienta lub miejscu przez niego wskazanym.